OPAKOWANIA SZKLANE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Stoelzle Wymiarki

Stoelzle Wymiarki to huta szkła w miejscowości Wymiarki, w województwie lubuskim. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja wysokiej jakości świec i opakowań do żywności oraz innych wyrobów konsumpcyjnych, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Historia

Latem 2014 r. Grupa Stoelzle Glass powiększyła się o kolejny zakład w Polsce: Polska huta szkła Wymiarki została zintegrowana z siecią Stoelzle – Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o. Producent szkła znajduje się około 40 kilometrów od granicy z Niemcami. Siostrzana firma Stoelzle Częstochowa znajduje się około 400 kilometrów dalej na wschód.

Początki

Początki wytwarzania szkła w okolicach Wymiarek sięgają czasów średniowiecza. Doskonalenie wytopu szkła od najprostszych form poprzez rzemiosło, doprowadziło do powstania huty szkła w Wymiarkach w 1657 roku.

Certyfikat CE

Znak CE na wyrobach stanowi deklarację, że produkt spełnia wymagania tzw. „Nowego Podejścia” UE, np. Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z dn. 26.02.2014 dot. harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do dostępnych na rynku urządzeń pomiarowych.

Kierownictwo
Stanisław Górski

CEO – Prezes Zarządu
Stoelzle Wymiarki

Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o.

  • Ul. Ks. Witolda 11
    PL-68-131 Wymiarki, Poland
  • Telefon: +48 68 3604 450

Pytania do nas?

YouTube

Wczytując film, akceptują Państwo politykę prywatności YouTube.
Czytaj więcej

Załaduj wideo

Zastrzeżenia prawne

Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.

Legal Disclaimer

The entrepreneur received aid under the government program entitled: “Aid for energy-intensive sectors related to sudden increases in natural gas and electricity prices in year 2022.

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!