OPAKOWANIA SZKLANE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Stoelzle Wymiarki

Stoelzle Wymiarki to huta szkła w miejscowości Wymiarki, w województwie lubuskim. Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja wysokiej jakości świec i opakowań do żywności oraz innych wyrobów konsumpcyjnych, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Historia

Latem 2014 r. Grupa Stoelzle Glass powiększyła się o kolejny zakład w Polsce: Polska huta szkła Wymiarki została zintegrowana z siecią Stoelzle – Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o. Producent szkła znajduje się około 40 kilometrów od granicy z Niemcami. Siostrzana firma Stoelzle Częstochowa znajduje się około 400 kilometrów dalej na wschód.

Początki

Początki wytwarzania szkła w okolicach Wymiarek sięgają czasów średniowiecza. Doskonalenie wytopu szkła od najprostszych form poprzez rzemiosło, doprowadziło do powstania huty szkła w Wymiarkach w 1657 roku.

Certyfikat CE

Znak CE na wyrobach stanowi deklarację, że produkt spełnia wymagania tzw. „Nowego Podejścia” UE, np. Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z dn. 26.02.2014 dot. harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do dostępnych na rynku urządzeń pomiarowych.

Kierownictwo
Stanisław Górski

CEO – Prezes Zarządu
Stoelzle Wymiarki

Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o.

  • Ul. Ks. Witolda 11
    PL-68-131 Wymiarki, Poland
  • Telefon: +48 68 3604 450

Pytania do nas?

Thank you!

Your message has been sent.