Union

Jak nám pomáhá nový přístroj?

17.02.2021

Chtěli bychom se s vámi podělit o radost z pořízení nového přístroje na měření počtu velmi malých částic ve vzduchu v kontrolovaném prostředí nad výrobními linkami, které provádí mikrobiologická laboratoř STU v pravidelných intervalech.

Je nutné měřit dané pozice v kolem linky vymezené filtračními jednotkami, velikostí a složitostí linky. Paní laborantka měří každý bod na mapě linky 2krát, aby byla zajištěna správnost výsledku.

Celkové množství malých a velkých částic o velikosti 0,5 µ a 5 µ se průměruje. Limitní hodnota je určena úrovní čistoty kontrolovaných prostor. Naše prostory odpovídají úrovni ISO 8 v klidu, ISO 9 za provozu.

Starý přístroj vyžadoval zapojení do sítě a byl přenášen díky veliskosti v koši. V některých případech bylo měření velmi složité vzhledem k rozšíření linek a jejich postavení. Zjištěné hodnoty byly tištěny na termo papír, pak přepisovány a násobeny pro hodnocení čistoty.

Nový přístroj je diametrálně menší (cca 1 kg), obsahuje baterii a má poměrně velkou paměť, takže je manipulace s ním nepoměrně snazší a bezpečnější pro naši paní laborantku.

Přístroj doplňuje pěkný displej s praktickým dotykovým ovládáním a snadným přenosem dat. S novým přístrojem nás naše práce více baví.

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!