Union

Jak nám pomáhá nový přístroj?

17.02.2021

Chtěli bychom se s vámi podělit o radost z pořízení nového přístroje na měření počtu velmi malých částic ve vzduchu v kontrolovaném prostředí nad výrobními linkami, které provádí mikrobiologická laboratoř STU v pravidelných intervalech.

Je nutné měřit dané pozice v kolem linky vymezené filtračními jednotkami, velikostí a složitostí linky. Paní laborantka měří každý bod na mapě linky 2krát, aby byla zajištěna správnost výsledku.

Celkové množství malých a velkých částic o velikosti 0,5 µ a 5 µ se průměruje. Limitní hodnota je určena úrovní čistoty kontrolovaných prostor. Naše prostory odpovídají úrovni ISO 8 v klidu, ISO 9 za provozu.

Starý přístroj vyžadoval zapojení do sítě a byl přenášen díky veliskosti v koši. V některých případech bylo měření velmi složité vzhledem k rozšíření linek a jejich postavení. Zjištěné hodnoty byly tištěny na termo papír, pak přepisovány a násobeny pro hodnocení čistoty.

Nový přístroj je diametrálně menší (cca 1 kg), obsahuje baterii a má poměrně velkou paměť, takže je manipulace s ním nepoměrně snazší a bezpečnější pro naši paní laborantku.

Přístroj doplňuje pěkný displej s praktickým dotykovým ovládáním a snadným přenosem dat. S novým přístrojem nás naše práce více baví.

Thank you!

Your message has been sent.