Częstochowa

Inwestujemy mimo pandemii!

Stoelzle Częstochowa inwestuje mimo pandemii
08.03.2021

Podczas zwołanej 9 marca konferencji prasowej Stoelzle Częstochowa ogłosiło start nowej inwestycji – budowę centrum logistycznego o wielkości około 20 000 m kw.

Firma zapowiada również budowę nowej wanny szklarskiej i uruchomienie nowocześniejszych i bardziej wydajnych linii produkcyjnych. Inwestycja odbywa się w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W otwarciu budowy centrum udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, Wiceprezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Mateusz Rykała oraz Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie nowej inwestycji przy ul. Rząsawskiej w Częstochowie, tuż obok zakładu produkcyjnego Stoelzle mieszczącego się w dzielnicy Wyczerpy. To właśnie w bliskim sąsiedztwie firmy stanie jeden z największych w Częstochowie magazynów, o łącznej powierzchni 20 400 m2.

Jego budowa pochłonie prawie 25 mln zł, zakończy się w sierpniu 2021 roku. ­– Budowa centrum dystrybucji to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na opakowania szklane, zaufanie do marki jaką jest Stoelzle i znaczny rozwój sprzedaży firmy. Nowy, w pełni dostosowany do naszych potrzeb obiekt, pozwoli nam na zwiększenie wydajności produkcyjnej, skrócenie czasu załadunków i dostawy produktów, a co za tym idzie stanowił będzie również wartość dodaną dla naszych klientów.

Centrum logistyczne to największy tego typu obiekt w całym holdingu CAG, którego częścią jest Stoelzle. Mimo że inne firmy znajdują się w kilku krajach Europy i USA, to zdecydowano się na inwestycję właśnie w Częstochowie. Pokazuje to jak ogromny potencjał i kapitał dla całego holdingu stanowi częstochowska spółka - mówił podczas konferencji Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.W bliskiej perspektywie Stoelzle planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości ponad 135 mln zł. Mowa o budowie nowej wanny szklarskiej, która pozwoli na uruchomienie dwóch, bardziej wydajnych linii produkcyjnych. Projekt ten ruszy na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. W związku z obiema inwestycjami firma zapowiada również wzrost zatrudnienia. Obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.

Centrum dystrybucji w pełni dostosowane będzie do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, jego projekt przygotowała lokalna pracownia Architektury „Forma” z Częstochowy. Głównym wykonawcą inwestycji jest śląska firma Adamietz. Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.