Częstochowa

Inwestujemy mimo pandemii!

Stoelzle Częstochowa inwestuje mimo pandemii
08.03.2021

Podczas zwołanej 9 marca konferencji prasowej Stoelzle Częstochowa ogłosiło start nowej inwestycji – budowę centrum logistycznego o wielkości około 20 000 m kw.

Firma zapowiada również budowę nowej wanny szklarskiej i uruchomienie nowocześniejszych i bardziej wydajnych linii produkcyjnych. Inwestycja odbywa się w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W otwarciu budowy centrum udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, Wiceprezes Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Mateusz Rykała oraz Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie nowej inwestycji przy ul. Rząsawskiej w Częstochowie, tuż obok zakładu produkcyjnego Stoelzle mieszczącego się w dzielnicy Wyczerpy. To właśnie w bliskim sąsiedztwie firmy stanie jeden z największych w Częstochowie magazynów, o łącznej powierzchni 20 400 m2.

Jego budowa pochłonie prawie 25 mln zł, zakończy się w sierpniu 2021 roku. ­– Budowa centrum dystrybucji to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na opakowania szklane, zaufanie do marki jaką jest Stoelzle i znaczny rozwój sprzedaży firmy. Nowy, w pełni dostosowany do naszych potrzeb obiekt, pozwoli nam na zwiększenie wydajności produkcyjnej, skrócenie czasu załadunków i dostawy produktów, a co za tym idzie stanowił będzie również wartość dodaną dla naszych klientów.

Centrum logistyczne to największy tego typu obiekt w całym holdingu CAG, którego częścią jest Stoelzle. Mimo że inne firmy znajdują się w kilku krajach Europy i USA, to zdecydowano się na inwestycję właśnie w Częstochowie. Pokazuje to jak ogromny potencjał i kapitał dla całego holdingu stanowi częstochowska spółka - mówił podczas konferencji Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.W bliskiej perspektywie Stoelzle planuje rozpoczęcie kolejnej inwestycji o wartości ponad 135 mln zł. Mowa o budowie nowej wanny szklarskiej, która pozwoli na uruchomienie dwóch, bardziej wydajnych linii produkcyjnych. Projekt ten ruszy na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. W związku z obiema inwestycjami firma zapowiada również wzrost zatrudnienia. Obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.

Centrum dystrybucji w pełni dostosowane będzie do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, jego projekt przygotowała lokalna pracownia Architektury „Forma” z Częstochowy. Głównym wykonawcą inwestycji jest śląska firma Adamietz. Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!