Częstochowa

Centrum Logistyczne Stoelzle oddane do użytku!

13.10.2021

11 października 2021 odbyło się oficjalne otwarcie i prezentacja nowoczesnego Centrum Logistycznego Stoelzle Częstochowa. Kończąc budowę Centrum firma zapowiada również kolejną inwestycję, której start zaplanowano na połowę 2022 roku.

W uroczystej konferencji prasowej udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, August Grupp – Dyrektor Dywizji Spirytusowej Stoelzle Glass Group (członek rodziny Grupp – właścicieli Holdingu CAG, do którego należy firma Stoelzle) oraz Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie nowego Centrum logistycznego przy ul. Rząsawskiej w Częstochowie. To właśnie tuż obok firmy Stoelzle stanie jeden z najnowocześniejszych i największych w Częstochowie magazynów o łącznej powierzchni ponad 20 400 m2. Obiekt,
w zależności od portfolio klientów, pomieścić może nawet 50 000 miejsc paletowych, ma 10 ramp, 2 doki załadunkowe i jedną bramę załadunkową. Ponadto w Centrum Logistycznym zamontowany zostanie innowacyjny i zautomatyzowany system oświetlenia bazujący zarówno na czujnikach zmierzchowych, jak i ruchowych, dzięki czemu zachowane zostaną najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dach obiektu przystosowany jest do montażu paneli fotowoltaicznych. Budowa Centrum Logistycznego pochłonęła prawie 25 mln zł i trwała nieco ponad 7 miesięcy.

­- Otwarcie Centrum Dystrybucji znacznie poprawi efektywność składowania naszych wyrobów, ale przede wszystkim pozwoli nam spełniać ciągle rosnące zapotrzebowania naszych klientów na opakowania szklane. Centrum logistyczne to tylko jedna z inwestycji, które planujemy działając zgodnie z przygotowaną w 2020 roku strategią rozwoju. Niebawem rozpocznie się budowa nowej wanny szklarskiej, która poprzez uruchomienie nowocześniejszych linii produkcyjnych pozwoli nam znacznie zwiększyć wydajność produkcyjną – mówił Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

Częstochowska spółka jest największą w całej grupie Stoelzle, obecnie zakład w Częstochowie zatrudnia około 1000 osób – Żadna z firm należących do Stoelzle Glass Group nie notuje tak błyskawicznego rozwoju, jak ta w Częstochowie. Dotyczy to oczywiście wzrostu sprzedaży, ale również liczby zatrudnionych. Wymagania w zakresie produkcji opakowań szklanych, wymagania klientów, jak i łańcuchy dostaw są coraz bardziej skomplikowane, jednak jestem przekonany, że dzięki nowemu Centrum Logistycznemu sprostamy rosnącym oczekiwaniom i będziemy mogli jeszcze szybciej dostarczać na rynek nasze produkty. W tym miejscu, jak i w Częstochowskiej spółce tkwi ogromny potencjał! – mówił dr August Grupp, Dyrektor Dywizji Spirytusowej Stoelzle Glass Group – członek rodzinny Grupp, właścicieli Holdingu CAG, do którego należy Stoelzle.

Centrum Logistyczne to największy tego typu obiekt w Holdingu CAG, do którego należy Stoelzle Glass Group. Jego projekt przygotowała lokalna pracownia Architektury „Forma” z Częstochowy. Głównym wykonawcą inwestycji jest śląska firma Adamietz. W bliskiej perspektywie, bo w połowie 2022 roku Stoelzle rozpocznie wspomnianą przebudowę wanny szklarskiej. Inwestycja pochłonie 180 mln złotych. Obie inwestycje realizowane są w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej.

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!