Częstochowa

Stoelzle sponsorem tytularnym Akademii Siatkówki SPS Panki!

30.09.2021

 

Stoelzle SPS Panki – pod taką nazwą w sezonie 2021/2022 występować będzie kobiecy klub siatkarski z siedzibą w gminie Panki, w powiecie kłobuckim. Seniorki z Panek na co dzień występują w II lidze siatkówki.
- Podjęcie tej współpracy świetnie wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę aktywność społeczną. Stoelzle od lat wspiera sport, co z pewnością zauważają kibice żużla, piłki nożnej i częstochowskiej siatkówki. Teraz przyszedł czas na wyjście poza granice miasta i objęcie wsparciem drużyny kobiecej spoza Częstochowy. Naszym  celem, oczywiście oprócz sportowej aktywizacji młodzieży, jest również pozostawanie w bliskim sąsiedztwie naszych pracowników i pojawianie się z naszymi działaniami tam, gdzie oni wraz z rodzinami spędzają czas wolny. Wiemy, że w samej gminie Panki, jak i w klubie Stoelzle SPS Panki tkwi ogromny potencjał, który chcemy wspólnie rozwijać – mówił podczas podpisania umowy Prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa, Artur Wołoszyn.

Akademia Siatkówki SPS Panki utworzona została w sierpniu 2018 roku. W ubiegłym sezonie klub wygrał 14 z 16 spotkań w lidze, a upragniony awans do II ligi ziścił się w kwietniu 2021 roku, kiedy to drużyna z Panek wygrała turniej finałowy rozgrywany w Grodzisku. Na co dzień, oprócz organizacji treningów pierwszej drużyny, prowadzi również zajęcia dla najmłodszych dziewczynek. Oprócz przedszkola sportowego działającego w Pankach, od 6 października wznowione zostaną również treningi dla dziewczyn w wieku 8-15 lat.

 

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!