Częstochowa

Stoelzle uruchomiło nową linię Spray

08.04.2022

Stoelzle Częstochowa rozszerzyło swoje możliwości w zakresie dekoracji o niezwykle nowoczesną linię Spray. Inwestycja pochłonęła 1 mln euro.

Nowa linia w dziale dekoracji, a zarazem czwarta linia Spray w Stoelzle Częstochowa, jest najnowocześniejsza we wszystkich aspektach technicznych, takich jak wydajność, automatyzacja, ale także w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wyposażona jest w automatyczny system załadunku i rozładunku oraz wykorzystuje szybkie utwardzanie lampami na podczerwień, co dodatkowo zwiększa wydajność produkcyjną firmy. Linia może osiągnąć dzienną wydajność ponad 100 000 butelek i jest technicznie przystosowana do dekoracji opakowań szklanych o wielkości do 200 mm, dlatego skupi się na produktach perfumeryjnych i kosmetycznych oraz butelkach farmaceutycznych.

Ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat zapotrzebowanie na dekorowane opakowania szklane stale rośnie, Stoelzle będzie teraz w stanie zwiększyć swoje moce produkcyjne dla szerszej gamy segmentów na rynkach międzynarodowych.

Inwestycje w zrównoważone technologie i procesy stanowią integralną część strategii CSR Stoelzle Glass Group, której celem jest ograniczenie o 50% do 2030 r., a do 2050 r. osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2. W ubiegłym roku Stoelzle Glass Group opracowała innowacyjną i przyjazną dla środowiska farbę drukarską, która pochodzi w pełni z opon wycofanych z eksploatacji. Oznacza to, że klienci mogą korzystać z ekologicznego czarnego atramentu, przyczyniając się jednocześnie do ograniczenia ilości odpadów i zużycia cennego surowca, jakim jest węgiel.

 

 

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!