Częstochowa

Sprzątanie rzeki Warty na Wyczerpach

27.04.2022

W niedzielne południe, w ramach ogólnopolskiej akcji “8. sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia” wraz z fundacją Rething Częstochowa sprzątaliśmy teren przy kanale prowadzącym do Warty, obszar starorzecza oraz pobliską przestrzeń na Wyczerpach.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu ponad 50 osób udało nam się zapełnić po brzegi dwa kontenery. Nie zabrakło wielkogabarytowych śmieci, które również zostały zabrane na wysypisko. Czas po sprzątaniu zdecydowanie urozmaicił przygotowany poczęstunek, quiz i odczyt bajki dla najmłodszych. Ponadto każde dziecko otrzymało upominek w postaci książki o ekologii, starsi uczestnicy ekologiczne gadżety przygotowane przez Stoelzle Częstochowa i fundację Rething.

Udział tak licznej grupy osób, mimo niepewnych prognoz pogody, tylko utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu akcje mają sens!

Fot. Fundacja Rething Częstochowa

Thank you!

Your message has been sent.

You are subscribed to the Stoelzle Food & Beverages Newsletter.

Your web browser (Internet Explorer) is out of date and should no longer be used for security reasons. Please install the current Microsoft browser (Microsoft Edge) to display this page correctly. Thank you!