skip to Main Content

Stoelzle Częstochowa i Wymiarki

Stoelzle Glass Group może spojrzeć na ponad 200-letnią tradycję produkcji szkła. Posiada dwa polskie zakłady produkcyjne, przeznaczone do produkcji opakowań ze szkła spirytusowego, miniaturowego i konsumenckiego w białym szkle krzemowym.

Mający swoją siedzibę w Częstochowie polski zakład należący do Stoelzle Glass Group notuje ponad 200-letnią historię produkcji szkła. Przez starszych mieszkańców miasta utożsamiany jest z istniejącą od 1897 Hutą Paulina.  W 2001 roku zakład przyłączył się do austriackiej grupy Stoelzle i od tego czasu stale rozwija się zarówno w produkcji, jak i dekoracji szkła. W związku z ciągle rosnącym zapotrzebowaniem na najwyższej jakości produkty szklane dla rynku kosmetycznego, w 2011 roku wybudowano piec do produkcji szkła optycznego, dzięki czemu wydajność produkcyjna zakładu zwiększyła się trzykrotnie.

Produkcja

Stoelzle Częstochowa to nie tylko kosmetyczne szkło optyczne. Na niektórych liniach oferujemy pełen asortyment kolorystyczny. Obecna wielkość produkcji to 570 milionów sztuk rocznie, co odpowiada dziennej wydajności 500 ton.

Dostarczamy na rynek innowacyjne i zorientowane na wzornictwo prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży farmaceutycznej, spirytusowej i spożywczej. Do naszych najbardziej znanych klientów zaliczyć możemy: Diageo (Cirock), Berlin Package Dring (Kirkland), Stock, Belvedere, Yves Rocher, L’Oreal, Eveline, Avon, czy Oriflame.

Dekoracja

Stoelzle oferuje również zaawansowane najlepszej jakości usługi dekorowania wykonywane wewnętrznie. Trawienie kwasem lub sitodruk, a także grawerowanie laserowe i lakierowanie mogą zagwarantować indywidualne kreowanie marki dla produktów szklanych typu Prestige, takich jak opakowania na perfumy i kosmetyki, a także wysokiej jakości opakowania na alkohole.

Sitodruk to niezwykle skuteczny sposób dekoracji. Dzięki naszemu w pełni automatycznemu systemowi połączyć można do 8 kolorów w jednym procesie dekorowania i wybierać z farb ceramicznych, organicznych i utwardzanych UV. Maszyny półautomatyczne oferują bardziej elastyczne rozwiązanie, które jest odpowiednie dla małych woluminów dostosowanych do indywidualnych celów. Technologia UV umożliwia nam oferowanie szerokiej gamy kolorów i skraca czas dostarczania na rynek nowych produktów.

Certyfikaty

ISO 9001
BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych

Latem 2014 r.  Stoelzle Glass Group powiększyła się o kolejny zakład w Polsce. Huta szkła Wymiarki, bo o niej mowa,  założona została w 1657 roku. Stoelzle Wymiarki znajduje się około 40 kilometrów od granicy z Niemcami i 400 km od Stoelzle Częstochowa – pierwszego zakładu w Polsce.

Pod koniec lipca 2015 r. uruchomiono piec do produkcji szkła krzemowego, a co za tym idzie dwie linie produkcyjne.  Stoelzle Wymiarki koncentruje się głównie na produkcji wysokiej jakości artykułów konsumenckich, kufli, zniczy i słoików do żywności.

Certyfikaty

ISO 9001
Kierownictwo

Prezes Zarządu
Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o.:
Artur Wołoszyn

Mail: officeSTC@stoelzle.com

Kierownik zakładu
Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o.:
Stanisław Górski

Mail: STWoffice@stoelzle.com

gorski
Zarządzanie zasobami ludzkimi

Najważniejszym celem firmy Stoelzle Glass Group jest utrzymanie w firmie długoterminowych pracowników. Aby to osiągnąć, oferujemy przyjazną dla pracowników strukturę organizacyjną, wynagrodzenie zorientowane na wyniki i doskonałe możliwości rozwoju w międzynarodowym zespole.

Działania biznesowe charakteryzujące się zasadą 5T:

  • T – Zaufanie
  • T – Przejrzystość
  • T – Osiąganie celu
  • T – Praca zespołowa
  • T – Szukanie talentów
Oferty pracy w Stoelzle Częstochowa

Aktualne rekrutacje:

Aplikacje prosimy składać na maila: praca@stoelzle.com, wpisując w tytule nazwę stanowiska.

Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o.
Warszawska 347
42-209 Częstochowa
lub e-mail: praca@stoelzle.com

Stoelzle Częstochowa Sp. z o.o.

ul. Warszawska 347
PL – 42-209 Częstochowa
Phone: +48 343 604500

Stoelzle Wymiarki Sp. z o.o.

ul. Ks. Witolda 11
68-131 Wymiarki
Phone: +48 68 360 44 50

Back To Top