skip to Main Content
Stolzle Czestochowa i Wymiarki

Ogólnie mówiąc, grupa Stölzle Glass Group może spojrzeć na ponad 200-letnią tradycję produkcji szkła. Posiada dwa polskie zakłady produkcyjne, przeznaczone do produkcji opakowań ze szkła spirytusowego, miniaturowego i konsumenckiego w białym szkle krzemowym.

Mająca swoją siedzibę w Częstochowie, obszaru na śląsku do którego przybywają pielgrzymki, polska huta szkła została założona w 1987 roku pod nazwą Paulina. W 2001 roku przyłączyła się do grupy Stölzle Glass Group i od tego czasu nieustannie się rozwija we wszystkich aspektach produkcji i dekorowania. Mając świadomość rosnącego zapotrzebowania na najlepszej jakości opakowania szklane dla rynku kosmetycznego (Prestige & Beauty market), 2011 roku wybudowano piec do produkcji szkła optycznego, dzięki czemu wydajność produkcyjna zwiększyła się trzykrotnie.

Wielkość produkcji

Obecna wielkość produkcji to 570 milionów sztuk rocznie, co odpowiada dziennej wydajności prawie 500 ton. Oprócz kosmetycznego szkła optycznego, Stölzle-Czestochowa oferuje pełen asortyment kolorystyczny na niektórych liniach produkcyjnych.

Dekorowanie

Stölzle-Czestochowa oferuje również zaawansowane najlepszej jakości usługi dekorowania wykonywane wewnętrznie. Trawienie kwasem lub sitodruk, a także grawerowanie laserowe i lakierowanie mogą zagwarantować indywidualne kreowanie marki dla produktów szklanych typu Prestige, takich jak opakowania na perfumy i kosmetyki, zastawa stołowa i wysokiej jakości opakowania na alkohole.

Certyfikaty

ISO 9001
BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych

Latem 2014 r. Grupa Stölzle Glass powiększyła się o kolejny zakład w Polsce : Polska huta szkła Wymiarki, założona w 1657 roku, została zintegrowane z siecią Stolzle – Stolzle Wymiarki Sp. z o.o. Producent szkła znajduje się około 40 kilometrów od granicy z Niemcami. Siostrzana firma Stolzle Częstochowa znajduje się około 400 kilometrów dalej na wschód.

Obecnie trwają prace końcowe w zakresie odbudowy i renowacji. Jednak pod koniec lipca 2015 r rozpoczęto produkcję z piecem do sprzedaży szkła krzemowego i dwiema liniami produkcyjnymi. Firma Stolzle Wymiarki koncentruje się głównie na produkcji wysokiej jakości zniczy i słoików do żywności oraz innych artykułów konsumenckich.

Certyfikaty

ISO 9001
Kierownictwo

Prezes
Stolzle Częstochowa Sp. z o.o.:
Artur Wołoszyn

Mail: officeSTC@stoelzle.com

Kierownik zakładu
Stolzle Wymiarki Sp. z o.o.:
Stanisław Górski

Mail: officeSTW@stoelzle.com

gorski
Zarzadzanie zasobami ludzkimi

Najważniejszym celem firmy Stölzle Glass Group jest utrzymanie w firmie długoterminowych pracowników. Aby to osiągnąć, oferujemy przyjazną dla pracowników strukturę organizacyjną, wynagrodzenie zorientowane na wyniki i doskonałe możliwości rozwoju w międzynarodowym zespole.

Działania biznesowe charakteryzujący się zasadą 5 T:

  • T – Zaufanie
  • T – Przejrzystość
  • T – Osiąganie celu
  • T – Praca zespołowa
  • T – Szukanie talentów
Oferty pracy w Stolzle Czestochowa

PLANISTA ZAPOTRZEBOWANIA MATERIAŁOWEGO

Oferty CV i List Motywacyjny prosimy przesyłać w ciągu 7 dni na adres:

STOLZLE Częstochowa Sp. z o.o.
Warszawska 347
42-209 Częstochowa
lub e-mail: praca@stoelzle.com

Stolzle Czestochowa Sp. z o.o.

ul. Warszawska 347
PL – 42-209 Czestochowa
Phone: +48-343-604500

Stolzle Wymiarki Sp. z o.o.

ul. Ks. Witolda 11
68-131 Wymiarki
Phone:+48 68 360 44 50

Back To Top