skip to Main Content
Stolzle Czestochowa i Wymiarki

Stölzle Glass Group może spojrzeć na ponad 200-letnią tradycję produkcji szkła. Posiada dwa polskie zakłady produkcyjne, przeznaczone do produkcji opakowań ze szkła spirytusowego, miniaturowego i konsumenckiego w białym szkle krzemowym.

Mająca swoją siedzibę w Częstochowie polski zaklad produkcyjny należący do Stölzle Glass Group została założona w 1987 roku pod nazwą Paulina. W 2001 roku przyłączyła się do grupy Stölzle i od tego czasu nieustannie się rozwija we wszystkich aspektach produkcji i dekorowania. Mając świadomość rosnącego zapotrzebowania na najlepszej jakości opakowania szklane dla rynku kosmetycznym (Prestige & Beauty market), 2011 roku wybudowano piec do produkcji szkła optycznego, dzięki czemu wydajność produkcyjna zwiększyła się trzykrotnie.

Wielkość produkcji

Obecna wielkość produkcji to 570 milionów sztuk rocznie, co odpowiada dziennej wydajności prawie 500 ton. Oprócz kosmetycznego szkła optycznego, Stölzle-Czestochowa oferuje pełen asortyment kolorystyczny na niektórych liniach produkcyjnych.

Produkujemy wysokiej jakości szkło opakowaniowe dla przemysłu farmaceutycznego, perfum i kosmetyków, jak również małe do żywnosci
i napojów. Oferujemy innowacyjne i zorientowane na wzornictwo rozwiązania dla projektów ekskluzywnych i prywatnych. Nasi najbardziej
znani klienci, to: Diageo (Cirock), Berlin Package Drink (Kirkland), Campar i
(Sky), Stock, Avon, Oriflame, Eveline, L’Oreal .

Dekorowanie

Stölzle-Czestochowa oferuje również zaawansowane najlepszej jakości usługi dekorowania wykonywane wewnętrznie. Trawienie kwasem lub sitodruk, a także grawerowanie laserowe i lakierowanie mogą zagwarantować indywidualne kreowanie marki dla produktów szklanych typu Prestige, takich jak opakowania na perfumy i kosmetyki, zastawa stołowa i wysokiej jakości opakowania na alkohole.

Sitodruk to niezwykle skuteczny sposób dekoracji, dzięki któremu można  tworzyć wspaniałe dzieła sztuki na różnych szklanych butelkach. Dzięki naszemu w pełni automatycznemu procesowi można połączyć do 8 kolorów w jednym procesie dekorowania i wybierać z farb ceramicznych, organicznych i utwardzanych UV. Maszyny półautomatyczne oferują bardziej elastyczne rozwiązanie, które jest bardziej odpowiednie dla małych woluminów dostosowanych do indywidualnych celów. Technologia UV umożliwia nam oferowanie szerokiej gamy kolorów i skraca czas na rynek nowych produktów.

Certyfikaty

ISO 9001
BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych

Latem 2014 r. Grupa Stölzle Glass powiększyła się o kolejny zakład w Polsce : Polska huta szkła Wymiarki, założona w 1657 roku, została zintegrowane z siecią Stolzle – Stolzle Wymiarki Sp. z o.o. Producent szkła znajduje się około 40 kilometrów od granicy z Niemcami. Siostrzana firma Stolzle Częstochowa znajduje się około 400 kilometrów dalej na wschód.

Obecnie trwają prace końcowe w zakresie odbudowy i renowacji. Jednak pod koniec lipca 2015 r rozpoczęto produkcję z piecem do sprzedaży szkła krzemowego i dwiema liniami produkcyjnymi. Firma Stolzle Wymiarki koncentruje się głównie na produkcji wysokiej jakości zniczy i słoików do żywności oraz innych artykułów konsumenckich.

Certyfikaty

ISO 9001
Kierownictwo

Prezes
Stolzle Częstochowa Sp. z o.o.:
Artur Wołoszyn

Mail: officeSTC@stoelzle.com

Kierownik zakładu
Stolzle Wymiarki Sp. z o.o.:
Stanisław Górski

Mail: officeSTW@stoelzle.com

gorski
Zarzadzanie zasobami ludzkimi

Najważniejszym celem firmy Stölzle Glass Group jest utrzymanie w firmie długoterminowych pracowników. Aby to osiągnąć, oferujemy przyjazną dla pracowników strukturę organizacyjną, wynagrodzenie zorientowane na wyniki i doskonałe możliwości rozwoju w międzynarodowym zespole.

Działania biznesowe charakteryzujący się zasadą 5 T:

  • T – Zaufanie
  • T – Przejrzystość
  • T – Osiąganie celu
  • T – Praca zespołowa
  • T – Szukanie talentów
Oferty pracy w Stolzle Czestochowa

SPECJALISTA DS. BHP

Aplikacje prosimy składać poprzez przycisk „Aplikuj”, znajdujący się w ogłoszeniu lub na praca@stoelzle.com, wpisując w tytule nazwę stanowiska.

STOLZLE Częstochowa Sp. z o.o.
Warszawska 347
42-209 Częstochowa
lub e-mail: praca@stoelzle.com

 

Stolzle Czestochowa Sp. z o.o.

ul. Warszawska 347
PL – 42-209 Czestochowa
Phone: +48 343 604500

Stolzle Wymiarki Sp. z o.o.

ul. Ks. Witolda 11
68-131 Wymiarki
Phone: +48 68 360 44 50

Back To Top